Pozadí

Cliffbase - dovolená pro lezce a dobrodruhy na Hvaru

Skalní převisy jsou vaším druhým domovem. Při cinkotu železa se rozjásá srdce. Jojo, lezci tuhle průpovídku dobře znají. Jenom sbalit bágle a vyrazit pod skály. Kamarádi, svoboda a volnost. Ještě že jsou manželky tak tolerantní. Bohudíky. No někdy je také potřeba věnovat se i rodině. Proč ale neskloubit příjemné a užitečné dohromady? Cliffbase je to ideální řešení.

Cliffbase je lezecká oblast na jižní straně Hvaru, která láká nejen špičkovým lezením ale také i nádherným mořem a skvělým prostředím pro dovolenou s dětmi. Cliffbase vybudoval slovenský nadšenec a horolezec Miro Štec v starém přístavu vesnice Sveta Nedelja. Uzoučká pláž je z jedné strany omývaná mořem a ze strany druhé ji lemují až 50metrové kolmé útesy, které díky vodní a větrné erozi doslova vyzývají k slezení. Obtížnost cest se pohybuje od lehčích 5a a končí někde u devítek. Třeba ale podotknout, že i ty nejlehčí cesty už vyžadují aspoň sebemenší lezecké zkušenosti.  Většinou se jedná o jednodélkové cesty, najdou se tu ale i dvojdélkové. Co je lepší v parném létu než vylézt si nádhernou cestu, pokochat se úžasnými výhledy a plácnout se do moře, které se od nástupu do některých cest nachází ani ne 5 metrů? A dokonce některé cesty začínají už přímo nad mořem!

Nádherné prostředí starého přístavu a jeho skalní ochrana před rozbouřeným morem vytvořily ideální místo na koupání í pro ty nejmenší. Útesy zde vytvořili malou mořskou lagunu, kde hloubka se pohybuje do jednoho metru. Přístup do vody je po oblázkových kamíncích. V nejteplejších hodinách dne ideální útočiště poskytnou vysoké borovice, které nabízí příjemný chládek doplněný typickým středomořským větříkem. V okolí je také hodně příležitostí k výletům, za návštěvu rozhodně stojí nejvyšší vrch ostrova Hvar Sv. Nikola, který se týčí přímo nad vesnicí Sveta Nedelja.

Ubytování je možné buď přímo v Cliffbase v „robinzonské chatě“ nebo v apartmánech v soukromí ve vesnici, která je od Cliffbase vzdálená necelých 15 minut chůze.

Cliffbase je skutečným unikátem svého druhu na jadranském pobřeží. Kdo nezažije, neuvěří. A rozhodne je co zažívat!

Převzato z www.cliffbase.com