Pozadí

Restaurace Hvar

Ostrov Hvar je vyhlášený svou gastronomickou nabídkou a pohostinností svých obyvatel. Podívejte se na naše tipy na hvarské restaurace a nebo nám napište Vaše!

Rybí restaurace Gariful, Hvar – luxusní restaurace na atraktivním místě na Rivě, kde servíruji rybu, kterou speciálně pro restauraci loví sedm rybářských lodí.

Restaurave Passarola, Hvar – nově otevřená restaurace v staré části města Hvar, kde stará, tradiční jídla dostávají úplně novou a nečekanou dimenzi.

Konoba Luviji, Hvar – restaurace rodinného charakteru, kde se „věci odvíjí spontánně“ a jídelní lístek je krátký a závislý na ranním úlovků. V konobě se servíruje „Pekelné víno“ (Pakleno vino), protože se vinice rodiny Bracanović, která konobu vlastní, nachází na nedalekém soustroví Pakleni otoci.

Bistro For, Hvar – malé bistro s chutným a kvalitním jídlem za dobrou cenu.

Tamaris, Sveta nedelja – malá a velice útulna rodinná restaurace s velkým zahradním grilem. Ideální pro návštěvu po výšlapu na nejvyšší vrch Hvaru – Sv Nikola.

Konoba Humac, Vrisnik, nad Jelsou – konoba v opuštěné, „spící“ vesnici Humac, vyhlášené domácí jídlo, domácí víno, domácí zelenina, prostě všechno je tady domácí. Nesmíte zmeškat nezapomenutelný západ slunce a pak zapalte svíčky, protože v konobě není elektřina.

Cukrárna Special – přímo na promenádě ve Starem Gradu. Rodinná cukrárna s dlouholetou tradici, známá nejen svými zákusky, ale především svou domácí zmrzlinou. Majitel je pro své hosty vyrábí každičké ráno. Uhádněte, kolik druhů? Neskutečných 25!